Typowanie metabolizmu idea, która o kilka kroków wyprzedza tradycyjną medycynę!

Współczesna medycyna może się pochwalić wieloma osiągnięciami, które w nagłych, czy ostrych wypadkach chorobowych uratowały życie wielu ludziom. Niestety w zakresie leczenia chorób przewlekłych nie ma dzisiaj rozwiązań medycznych, które skutecznie rozprawiłyby się z tymi problemami zdrowotnymi. Wprawdzie istnieje cały wachlarz sposobów leczenia objawów różnych dolegliwości, czy leczenia i kontrolowania chorób przewlekłych , ale nie można przypisać im właściwości usuwających przyczyny tych chorób. Według autora książki „Dieta metaboliczna” 80 % pacjentów, którzy cierpią na przewlekłe, a nie ostre przypadki chorobowe, nie jest w stanie trwale rozwiązać tego problemu u praktyków medycyny konwencjonalnej i alternatywnej.

Powodów takiej sytuacji jest bardzo wiele, ale na potrzeby tego artykułu wymienię 3 najważniejsze:

  • medycyna konwencjonalna opiera się głównie na leczeniu objawowym, alopatycznym, gdzie standaryzuje się procedury mające zastosowanie w leczeniu wielu pacjentów, co oznacza, że to samo lekarstwo ma wyleczyć miliony pacjentów,
  • w leczeniu wykorzystywany jest paradygmat medycyny alopatycznej, która polega przede wszystkim na stosowaniu leków i zabiegów chirurgicznych. Niestety rehabilitacja w tym systemie nawet jeśli jest zalecana, to bardzo często w praktyce długi okres oczekiwania niweczy jej rolę w całościowym planie leczenia. Myślę, że każdy z nas może przytoczyć wiele takich przykładów:(
  • medycyna alternatywna nawet jeśli ma bardziej holistyczne podejście do procesu leczenia i stosuje środki naturalne typu: witaminy, składniki mineralne i zioła, nie jest wyposażona w technologię umożliwiającą zastosowanie podejścia przyczynowego w leczeniu chorób przewlekłych.

Większość lekarzy, czy to medycyny konwencjonalnej czy alternatywnej nie posiada odpowiedniej wiedzy i metod niezbędnych do likwidowania zaburzeń zdrowotnych na poziomie przyczynowym, a tylko takie podejście daje szansę prawdziwego wyleczenia chorób przewlekłych. Wszystkie te schorzenia mają jedną cechę wspólną: dotyczą zaburzeń procesów biochemicznych i regulacji homeostazy już na poziomie komórkowym a więc znacznie wcześniej niż możesz to poczuć czy zauważyć.

Dotarcie do przyczyn  długotrwałych  zaburzeń zdrowotnych jest możliwe dzięki „typowaniu metabolizmu” To unikatowy sposób przywracania równowagi biochemicznej na poziomie źródła problemu, a nie objawów choroby. Określenie profilu metabolicznego pozwala na zindywidualizowanie diety, która odpowiada na konkretne potrzeby organizmu. Można powiedzieć, że to dieta „szyta na miarę” a nie kolejny cudowny przepis na szybki efekt jo-jo. Typowanie metabolizmu pozwala pozbyć się zbędnych kilogramów w zdrowy sposób, i  co ważniejsze przyczynia się do przywrócenia równowagi biochemicznej. Powyższą metodę można więc wykorzystać do poprawy zdrowia, odzyskania optymalnej wagi i w profilaktyce zdrowotnej. Dzięki tej metodzie na powrót, a może dla niektórych osób po raz pierwszy określenie „dobre zdrowie” oznaczać będzie nie tylko brak choroby, ale witalność,  dobre samopoczucie i pozytywną energię, która pozwoli realizować własne plany i marzenia.

Idea typowania metabolizmu, co bardzo istotne dla osób  w wieku 40 plus i więcej:) obala mit niedołężnej, pełnej chorób i bólu starości. Gdy będziesz wiedziała jaka dieta spełnia rolę pożywienia zgodnego z twoim profilem dietetycznym i będziesz ją stosowała, to twoje ciało odpowie:

– stopniowym powrotem do równowagi biochemicznej na poziomie komórkowym, narządowym i ogólnoustrojowym,

– większą odpornością na stres, ból i zmęczenie,

– większą witalnością,

– lepszym samopoczuciem,

– skuteczniejszą reakcją systemu immunologicznego na ewentualne zagrożenia zdrowia,

– utratą zbędnych kilogramów,

– itd., itd., itd.:)

Chyba warto zrobić pierwszy krok w poszukiwaniu swojej indywidualnej diety, prawda?

 

Pozdrawiam

Bożena Kubera-Oblińska

 

Zostaw komentarz