Stara opowieść indiańska – może o TOBIE!!!

Pewnego razu Stary Indianin mówi do Młodego Wojownika

– na moich barkach siedzą dwa wilki,

jeden jest czarny i zły, i wciąż namawia mnie do robienia, i mówienia złych rzeczy.

Drugi, biały nieustannie zachęca mnie, aby żył jak umiem najlepiej.

Młody Wojownik zamyślił się, a potem zapytał Mędrca:

– a który z wilków ma nad Tobą największa władzę?

– ten którego karmię- odpowiedział Starzec.

Opowieść Starego Indianina zawiera przesłanie, które odkrywa nie tylko indiańską prawdę, ale potwierdza działanie prawa skupienia, które mówi, że to na czym się skupiasz rośnie. Ty również ulegasz jego mocy, dlatego od  dzisiaj znając to prawo pamiętaj, żeby najczęściej myśleć, o tym czego pragniesz i o czym marzysz, a nie o tym czego nie masz albo czego Ci brakuje.

Niech pozytywne myśli budują Twoją siłę, poczucie własnej wartości i wiarę, że możesz realizować swoje plany i marzenia. Niestety  wielu ludzi najczęściej myśli o niedostatkach, kłopotach  i  dziwi się, że na ich drodze życie stawia nowe przeszkody.

Mam nadzieję, że Ty nie należysz do tych co karmią czarnego wilka.

Jeśli chcesz nowych rezultatów czas zmienić coś w swoich życiu, a najlepiej zacząć od zmiany myślenia.

Myśl o tym co chcesz osiągnąć, czego pragniesz, a nie o tym czego Ci brakuje.

Jeśli masz niedostatek w głowie, jak chcesz zbudować dobrobyt w Twoim świecie.

Sama z własnego doświadczenia wiem, że gdy pojawia się problem, a Ja skupiam się na szukaniu rozwiązań one prędzej czy później się pojawiają. Nagle dzwoni telefon, bo ktoś potrzebuje mojej pomocy, albo mnie oświeca jakaś myśl, która przynosi nowe możliwości. Niestety narzekanie na los, utwierdza nas w przekonaniu, że nic się nie da zrobić, i że życie jest do d—y! Jak w takiej atmosferze chcesz usłyszeć podszept Twojego geniuszu, czy  wskazówkę Opatrzności? Nie wierzysz w swoje możliwości i przyciągasz wszystko i wszystkich, którzy myślą podobnie.

W takiej rzeczywistości oczekujesz rezultatów, które globalnie zmienią całe twoje życie, łącznie ze zmianą klimatu? Nic z tego, chcesz nowych rezultatów zacznij myśleć nowymi schematami.

Nie możesz oczekiwać, że stare myślenie przyniesie zmianę. Niestety nie można mieć tego samego ciastka w brzuszku i na talerzu, a Ty nie jesteś już małą dziewczynką, która ciągle może mieć nadzieję, że to się uda zrobić.

Dlatego jeśli masz ochotę na:

  • pozbycie się kilku kilogramów,
  • albo dostajesz nieżytu żołądka na myśl, że znowu musisz iść do pracy, której nie znosisz,
  • albo marzy Ci się wycieczka do ciepłych krajów,
  • a może czas zmienić status z singla na osobę w związku, lub odwrotnie?

Zmień myślenie, a potem zacznij działać w nowy sposób i oczekuj zmiany. To jest jedyna metoda na poskromienie własnego apetytu, zmianę pracy, czy osiągnięcie każdego innego celu.  Realizując swoje marzenia nawet nie zauważysz, że zniknęły stare nawyki i czarnego wilka, też już dawno nie ma:)

 

Pozdrawiam serdecznie

i namawiam do prawdziwie DOBRYCH ZMIAN:-)

Bożena Kubera-Oblińska

Zostaw komentarz