Witam Cię serdecznie,
żeby ułatwić użytkowanie profilu stworzyliśmy mały poradnik, który w kilku krokach wyjaśnia jak działają poszczególne aplikacje.
LOGOWANIE

1. Kliknij różowy prostokąt z napisem „Logowanie”. Znajdziesz go w prawym górnym rogu strony.
2. Wpisz „Nazwę użytkownika” oraz „Hasło” a następnie kliknij „Wyślij”.

REJESTRACJA

3. Kliknij różowy prostokąt z napisem „Logowanie”. Znajdziesz go w prawym górnym rogu strony.
4. Kliknij „Rejestracja” i wpisz dane: „Nazwę użytkownika” i adres „E-mail”. Kliknij „Wyślij”. W górnej części okna powinien pojawić się napis: „Rejestracja zakończona. Sprawdź swoją skrzynkę mailową“.
5. Zaloguj się na swoją skrzynkę mailową. Otwórz wiadomość od nadawcy: „WordPress” o tytule [SOS dla zdrowia] Twoja nazwa użytkownika i hasło. Po kliknięciu w przesłany link będziesz mogła/mógł ustawić hasło do swojego konta.
6. System automatycznie wygenerował dla Ciebie hasło. Możesz je zapisać i zachować klikając „Zapisz nowe hasło” albo od razu zmienić na inne. Takie, które będzie Ci łatwiej zapamiętać. W tym celu po prostu wpisz swoje hasło i kliknij „Zapisz nowe hasło”.
7. Jeżeli zrobiłaś/łeś wszystko poprawnie powinieneś zobaczyć okno z komunikatem: „Twoje nowe hasło zostało zapisane. Zaloguj się“
8. Teraz wystarczy kliknąć „Zaloguj się”, wpisać login oraz hasło, które ustawiłaś/łeś. Gotowe 🙂

ZAPOMNIAŁAŚ/ŁEŚ HASŁA?

Chce się zalogować, ale nie pamiętam swojego hasła?

1. Tak jak przy normalnym logowaniu klikamy różowy prostokąt z napisem „Logowanie”. Znajdziesz go w prawym górnym rogu strony.
2. Następnie kliknij „Zapomniałeś hasła” i wpisz swój login lud adres mailowy.
3. Na Twoją skrzynkę wysłana zostanie instrukcja z linkiem do zresetowania hasła i ustawienia nowego.
4. Zaloguj się na swojej skrzynkę mailową. Otwórz wiadomość od nadawcy: „WordPress” o tytule [SOS dla zdrowia] Twoja nazwa użytkownika i hasło. Zostaniesz przekierowany na stronę SOS dla zdrowia i poproszony o podanie loginu lub maila.
5. Na Twój adres mailowy zostanie wysłana kolejna wiadomość od nadawcy: „WordPress” o tytule [SOS dla zdrowia] Ustawienie nowego hasła. Po kliknięciu w przesłany link będziesz mogła/mógł ustawić hasło do swojego konta.
6. System automatycznie wygenerował dla Ciebie hasło. Możesz je zapisać i zachować klikając „Zapisz nowe hasło” albo od razu zmienić na inne. Takie, które łatwiej zapamiętasz. W tym celu po prostu wpisz swoje hasło i kliknij „Zapisz nowe hasło”.
7. Jeżeli zrobiłaś/łeś wszystko poprawnie powinieneś zobaczyć okno z komunikatem: „Twoje nowe hasło zostało zapisane. Zaloguj się“
8. Teraz wystarczy kliknąć „Zaloguj się” i wpisać login i hasło, które ustawiłaś/łeś. Gotowe 🙂
JAK TO DZIAŁA?

Klikają po zalogowaniu w swój login, który znajduje się w prawej części ekranu możesz dowolnie modyfikować ustawienia swojego konta.

1. Zakładka „Pamiętnik”.
W oknie dialogowym „Co nowego u Ciebie, [Twój login]?” możesz napisać o swoich postępach, nastroju, samopoczuciu. Podzielić się tym, co dla Ciebie ważne i czym chciałabyś/byś podzielić się z innymi użytkownikami SOS dla zdrowia. Tutaj możesz także dodać zdjęcie, plik audio, bądź wideo. Wystarczy kliknąć ikonkę z grafiką aparatu fotograficznego i nutki.
Z zakładki „Pamiętnik” możesz przejść bezpośrednio do następujących kart:
„Osobiste”: tu możesz umieszczać wpisy w swoim pamiętniku i przeglądać wszystkie wpisy, które zrobiłaś/łeś.
„Wzmianki”: sami jeszcze nie wiemy(?):)
„Ulubione”: tu znajdą się wszystkie wpisy, które polubiłeś.
„Znajomi”: tu znajduje się lista Twoich znajomych.

2. Zakładka „Profil”
Z zakładki „Profil” możesz przejść bezpośrednio do następujących kart:

„Podgląd”: tu znajdziesz informacje o swoim profilu.

„Edytuj”: tu możesz wpisać swoje „Imię”, które będzie widoczne na Twoim profilu. System automatycznie wprowadzi tam Twój login. Możesz też napisać kilka słów o sobie. Sam/a zdecydujesz, czy ten opis będzie widoczny dla wszystkich, dla Ciebie, dla Wszystkich Członków, czy tylko dla Twoich znajomych. Zachęcam do pokazania profilu wszystkim, żebyś mogła się przedstawić a z drugiej strony jeśli inni zrobią tak samo poznasz ich wizytówki.

„Zmień zdjęcie profilowe”: tu zmienisz zdjęcie profilowe. Aby ustawić zdjęcie profilowe wystarczy wybrać jedno z tych, które masz zapisane na dysku swojego komputera i przyciąć je. Twoje zdjęcie profilowe będzie używane w twoim profilu oraz wszędzie na tej stronie. Będziesz mogła/mógł zmienić je kiedy tylko będziesz chciał/a
„Zmień zdjęcie tła”: tu zmienisz zdjęcie w tle. Aby ustawić zdjęcie w tle wystarczy wybrać jedno z tych, które masz zapisane na dysku swojego komputera Twój obraz w tle będzie użyty w nagłówku strony twojego profilu.
3. Zakładka „Powiadomienia”

Karty:
„Przeczytane” i „Nieprzeczytane” – w obu kartach znajdziesz informacje dot. aktywności na Twoim profilu. To właśnie tutaj znajdziesz zaproszenia do grona znajomych od innych użytkowników SOS dla zdrowia.

4. Zakładka „Wiadomości”

Karty:
„Odebrane”: tu znajdziesz wszystkie wiadomości, które do Ciebie wysłano.
„Oznaczone gwiazdką”: tu znajdziesz wiadomości, które były dla Ciebie szczególnie ważne i oznaczyłaś/eś je gwiazdką.
„Wysłane”: tu znajdziesz wszystkie wysłane przez Ciebie wiadomości.
„Utwórz”: tu możesz zredagować wiadomość do każdego użytkownika SOS dla zdrowia i wysłać ją do niego.

5. Zakładka „Znajomi”

Karty:
„Znajomości”: tu znajdziesz wszystkie osoby, które zaprosiłaś/eś do grona znajomych, albo które zaprosiły Ciebie i których zaproszenie zaakceptowałaś/łeś.
„Zaproszenia”: tu znajdziesz wszystkie zaproszenia do grona znajomych, które otrzymałaś/łeś.

6. Zakładka „Media”

Karty:
„Wszystkie”: tu znajdziesz wszystkie dodane pliki.
„Zdjęcia”: tu znajdziesz dodane zdjęcia.
„Albumy”: tu znajdziesz dodane zdjęcia pogrupowane na albumy. Album można utworzyć klikając „Options” i wpisując nazwę albumu. Po stworzeniu albumów będziesz mogła/mógł decydować, czy zdjęcia mają trafić na tablicę, czy do konkretnego folderu – „albumu”.

7. Zakładka „Ustawienia”

Karty:
„Główne”: tu możesz zmienić adres e-mail i hasło.
„E-mail”: tu możesz zaznaczyć o jakich aktywnościach na Twoim profilu będziesz informowana/ny mailem, np.: Czy dany użytkownik wspomniał o Tobie w komentarzu, albo odpowiedział na Twój wpis? Czy dostałaś/eś nową wiadomość? oraz Czy otrzymałeś zaproszenie do grona znajomych lub czy Twoje zaproszenie zostało zaakceptowane?
„Widoczność profilu”: tu możesz wybrać dla kogo widoczne będą informacje, które wpisałaś w zakładce „Pamiętnik” -> „Co nowego u Ciebie…”
„Skasuj konto”: ta karta umożliwia usunięcie profilu z portalu „SOS dla zdrowia”. Stanowczo odradzamy jej używanie 🙂

8. Zakładka „Pomiary”

Karty:
„Dodaj pomiar”: tu możesz dodać informacje dotyczące Twojej wagi, obwodu talii, bioder i ud, żeby później móc je analizować i patrzeć jak się zmieniają.
„Historia pomiarów”: tu znajdziesz wszystkie wpisy, które wprowadzałaś/łeś od początku ich wpisywania.
„Wykresy”: tu w oparciu o wpisywane przez Ciebie dane system wygeneruje wykresy, dzięki którym w prosty i czytelny sposób będziesz mogła/mógł analizować wszystkie zmiany w Twoim ciele.

9. Zakładka „Wyzwania”

Karty:

„Dodaj aktywność”: tu możesz zapisywać swoje codzienne osiągnięcia.
Będziesz mogła/mógł zapisać wykonaną aktywność dopiero gdy utworzysz wyzwanie.
„Dodaj wyzwanie”: tu możesz dodać swoje wyzwanie, jego datę początkową i końcową . Musisz podzielić dane wyzwanie na konkretną liczbę aktywności.
Np. jeśli planujesz wyzwanie- biegi, to określ ile ich chcesz zrealizować.
Potem dodając aktywność realizujesz kolejny bieg, trening itp.
Mały ludzik będzie zbliżał się do mety w miarę jak będziesz realizowała/ał kolejne aktywności:)
„Aktywności”: tu znajdziesz zapisane przez siebie wszystkie aktywności jakie
realizowałaś/łeś i zapisałaś/łeś.
„Wszystkie wyzwania”: tu znajdziesz podjęte przez siebie wyzwania i informacje na jakim etapie realizacji obecnie się znajdują.
SPOŁECZNOŚĆ

W tym miejscu możesz budować społeczność na swoim profilu SOS dla zdrowia. Sprawdzać, kto nowy dołączył do naszego klubu, komunikować się z nowymi użytkownikami, zapraszać ich do grona znajomych, a później wspierać się, motywować, wyznaczać sobie razem cele i dzielić się swoimi sukcesami, czy szukać wsparcia kiedy motywacja spada.

W zakładce „Społeczność” możesz na bieżąco pisać „Co nowego u Ciebie”. Wpisy publikowane są jak w większości portali społecznościowych i widoczne dla twoich znajomych. Tam też wyświetla się lista twoich znajomych.

Jak dodawać znajomych?

1. Kliknij w kartę nowi użytkownicy. Znajdziesz tam listę wszystkich założonych profili.
2. Możesz obejrzeć profil danej osoby klikając w niego. Będziesz miała dostęp jedynie do tych informacji, które udostępnił dany użytkownik.
3. Nawet jeżeli dany użytkownik nie jest Twoim znajomym możesz do niego napisać: „Wiadomość publiczną” albo „Wiadomość prywatną”.
4. Podstawową funkcją jest oczywiście możliwość zapraszania użytkownika do grona swoich znajomych poprzez kliknięcie „Dodaj znajomego”.
5. Jeżeli zaproszenie zostanie zaakceptowane dany użytkownik dołączy do grona Twoich znajomych i będziesz miał/a dostęp do większej liczby informacji, które publikuje na swoim profilu.
6. Zaproszenia od innych użytkowników znajdziesz wchodząc na swój profil w zakładce „Powiadomienia”.

UWAGI:
Mail dot. zaakceptowania zaproszenia jest po angielsku.

Serwis www.sosdlazdrowia.pl to ciągle bardzo młody projekt ( no chociaż on:)) więc jeśli zauważysz, że jakieś funkcjonalności działają nieprawidłowo albo będziesz miała/miał jakiś pomysł jak go usprawnić napisz, będziemy wdzięczni za pomoc.