Czy to lenistwo czy empatia?

Wakacje już dawno za nami i dzieci już nam z domów pouciekały, oczywiście do szkół, uczelni no może niektóre na wagary, a Ty co?

Dalej będziesz się usprawiedliwiać, że nie masz czasu?

Czy jesteś taka empatyczna i robisz zapasy na zimę, żeby koleżankom przykrości  nie robić co?

Koniec z tymi wymówkami, bądź zdrową egoistką dla siebie, dla rodziny i dla koleżanek. Już dzisiaj zrób maleńki krok do wymarzonej wagi, sprawności i lepszego samopoczucia.

Od czego zacząć?

Od jednej jedynej rzeczy, którą możesz  zrobić już teraz, a twój mózg nie uzna jej za wielką zmianę i nie będzie Cię zniechęcał. Co to może być, już podpowiadam:

  • zaproś do swojego śniadania witaminę C, D i koenzym Q10 , czyli energię, odporność, zdrowie
  • włącz do porannych rytuałów picie ciepłej wody z cytryną i miodem, może też  być inna zdrowa mikstura:)
  • po wstaniu, otwórz okno i weź 10 wolnych głębokich oddechów,
  • oglądając film maszeruj w miejscu przez 5 minut,
  • wypij nadprogramową szklankę lub butelkę wody sprzątając, gotując, robiąc zakupy czy jadąc samochodem, wybierz co uznasz za najwygodniejsze,
  • oglądając ulubiony serial wymasuj swoje stopy lub dłonie (nadgarstki, palce, wierzch i spód dłoni),
  • zrób sobie dobrą ciepłą herbatkę z dodatkiem kurkumy, cynamonu, goździków, plasterka pomarańczy i soku np. z marakui (REWELACJA i to zdrowa:)
  • wieczorem podziękuj, za to że ………   a rano bądź wdzięczna, że masz szanse przeżyć kolejny, cudowny dzień. Nie każdy dostanie taki dar od losu!

Tych sposobów na budowanie dobrego zdrowia, witalności i dobrego samopoczucia tak naprawdę jest bardzo wiele i można by je było mnożyć bez końca. Tylko, że najważniejsze jest to, czy chcesz ten mały krok zrobić.  Ja mogę jeszcze tylko dodać; jeśli nie teraz to kiedy!!!

Te małe kroki dzisiaj za kilka dni staną się zdrowym nawykiem, więc wybierz i zrób ten pierwszy krok.

Dużym wsparciem w realizacji tego wyzwania będzie konto na www.sosdlazdrowia.pl, które możesz bezpłatnie założyć i korzystać z wielu jego funkcji (pamiętnik, pomiary, tablica wyzwań, no i oczywiście rozmowy i poczta ze znajomymi).

pozdrawiam serdecznie i namawiam do zdrowego egoizmu:)

Bożena Kubera-Oblińska

 

ps.   A może Ty dzisiaj chcesz się podzielić się swoim sposobem na długowieczność i dobry nastrój, ciekawe pomysły będą nagradzane:)

 

Zostaw komentarz